Otázky a odpovědi

Jak elektronická cigareta funguje?

 

Součásti cigarety je rozprašovač, který je řízen elektronikou. Tento rozprašovač (atomizér) přeměňuje kapalinu z náplní v páru. Při tom se do takové páry vstřikuje nikotin, pokud je obsažen v náplni.

 Elektronická cigareta se skládá ze tří hlavních částí baterie, atomizéru a náplně. Baterie zajišťuje energii pro chod E-Cigarety. Napájí atomizér, který při potáhnutí vytváří páru z tekutiny, kterou obsahuje cartridge. Kouření se v ničem neliší od již zaběhlého rituálu. Na špičce je umístěna dioda, které se při potáhnutí nahrazuje rozžhavenou část cigarety a věrně ji simuluje. Dioda však mimo této vlastnosti je prakticky využita jako indikátor stavu baterie. Náplně se po vypotřebování mění za nové, nebo se mohou znovu doplnit tekutinou (e-liqudem).

 

V čem se liší složení elektronické od běžné cigarety?

Tabáková cigareta obsahuje přibližně 4000 škodlivých látek, které e-cigareta neobsahuje a které jsou velmi nebezpečné nejen pro kuřáka, ale také pro jeho okolí. Největším problémem cigaret je, že obsahují dehet, oxid uhelnatý, a jiné karcinogenní látky.

Co je nikotin a jak působí na organizmus?

 

Nikotin je přírodní alkaloid extrahovaný z tabákových listů a jiných rostlin obsahujících nikotin. Je to hlavní látka, která dělá kuřáka závislým na kouření jako takový má stimulační a uvolňující účinky. Intenzita nebo-li síla cigarety je závislá na dávce jakou obsahuje cigareta. Při kouření nikotin přechází do krve a následně do mozku během 10 sekund, tím vyvolává u kuřáka řadu fyziologických reakcí jako například pocit radostí, uspokojení a jiné...

 

Pro koho je elektronická cigareta určena?

 

Elektronická cigareta je určena všem stávajícím slabším i silným kuřákům, kteří chtějí kouřit zdravěji, levněji a zároveň chtějí znovu kouřit např. v kanceláři, v letadle, nebo na zastávkách MHD. Je určena také pro kuřáky, kterým není lhostejné jejich okolí a nechtějí dále způsobovat pasivní kouření a chtějí mít domácnost bez zápachu a žlutých stěn. Především je elektronická cigareta vhodným nástrojem když chcete přestat kouřit.

Jak používat e-cigaretu?

 

Jednoduše stačí nabít baterii složit všechny tři části (baterie, atomizér, náplň). Poté můžete potahovat jako při kouření tabákové cigarety.

 

Jak dlouho vydrží baterie?

 

Baterie vydrží 1 až 2 náplně. Je asi jednu krabičku tabákových cigaret. Toto je také hodně závislé na modelu elektronické cigarety. V našem e-shopu jsou tyto parametry popsány. Nabíječka je součástí každého balení a u některých balení je zdarma i auto adaptér.